(zpět do AKCÍ)

Agility závody Olomouc
(FOTKY DOLE POD TEXTEM)
Dne 21.10. 2007 jsme se zúčastnili oficiálních agility závodů pořádaných KK Kirican Olomouc. Měli jsme jet již 20.10. - v sobotu, ale jelikož jsme se ráno probudili do mrazivého počasi a měli
ještě letní gumy, nakonec jsme zůstali doma. Přes sobotu jsme gumy přezuli a v neděli jsme byli připraveni vyrazit :-)
Na závody jsem jela se smíšenými pocity, na těch minulých (Podzimní Brno) se nám totiž příliš nedařilo, tak jsem byla zvědavá, jak to dnes dopadne a raději nic moc neočekávala. Obě holky mě ale velice mile překvapily!
Rozhodčí Lenka Pánková stavěla pěkně běhavé a plynulé parkury, i když zatraceně těžké (spousta disků je důkazem mých slov). Jenže nám přesně takové tratě vyhovují. Prvním během byl agility open. Nejdříve jsem běžela s Belou. Přesto, že jsme v běhu měly jednu chybu (na slalomu) a jedno odmítnutí (na nenápadné, ale přeci jen zákeřné překážce), byla jsem s během velice spokojená. S minulými závody se to nedalo srovnat. Tam běžela zcela bezhlavě, nesoustředěně a bláznivě (asi jsme prostě neměli den, já ani Belinka nejsme stroje), tady se opravdu soustředila, snažila a já měla dobrý pocit. Z 36 závodníků startujících v kategorii large se umístila na pěkném devátém místě.
Poté běžela Dáša. A kupodivu naprosto bezchybně a rychle! Z 18 závodníků startujících v kategorii small skončila na druhém místě! Je to vůbec její první umístění v otevřeném běhu na otevřených závodech (pro všechny kategorie), porazila mnohem vyběhanější a zkušenější psy.
Tímto naše úspěchy neskončily. Dalším během byly A1 zkoušky. Dášenka se z 12-ti psů (v kat. SA1) umístila na druhém místě s druhým nejlepším časem! Bohužel mi potvůrka skočila zónu na kladině ;-)
Belinka mě v A2 zkoušce také velice překvapila. Běh byl velice těžký (z osmi A2 psů doběhli jen 3!!!), Belinka ho však zvládla obrovskou rychlostí a bohužel, jedna chybička se vloudila. Zvládla těžký náběh do slalomu, zóny, složité sekvence, ale bohužel při povelu "zpět" spadla tyčka :-( Takže žádná postupová zkouška do trojek, zato ale pěkné druhé místo.
A nakonec se běžel jumping. Dášenka mi připravila překvapení dne. Zaběhla s nejrychlejším časem a naprosto bezchybně!!! No bylo to z toho jisté první místo! Samozřejmě to bylo naprosto nečekané, ale musím říct, že Dáša běhala jako blesk! Těžké náběhy do slalomu, jakoby nebyly, skákala jako na pružinkách, těžké sekvence měla jako rovinky. Měla jsem z ní opravdu ohromnou radost! Belinka se v tomhle těžkém běhu diskvalifikovala. Běžely jsme bezchybně, ale po jedné skočce vlítla do tunelu, ale pak jsem ji vrátila a doběhly jsme opět bezchybně. Trochu mě to mrzelo, ale stejně se mi běh s Belou ohromně líbil. Obzvláště těžký náběh do slalomu, kam jsem Belu nestihla navést a ona naběhla jako nic.
V součtu zabodovala Dášenka, skončila na prvním místě a dovezla si veliký pohár :-)
Myslím, že to bylo krásné zakončení letošní "venkovní" sezóny, teď už máme před sebou samé závody v halách, tak jsem zvědavá, jak to holkám na koberci půjde (Dášenka bude na koberci startovat vůbec poprvé).
Ještě k závodům v Olomouci - musím pochválit bufet i organizaci. Na to, že závody pořádali poprvé, se jim opravdu vydařily, všechno šlo přesně nebo téměř přesně podle časového plánu, jen je škoda, že na výsledkových listinách nebyly postupové rychlosti, velice by mě to zajímalo...