Zápisky o štěňátkách
vrh H (Dasha + Ziggi), více o vrhu zde

15.4.2011 
- Do nového domova se vydala i Harmonie (volacím jménem Minnie). S paničkou Bárou Winklerovou si jistě budou skvěle rozumět.

Podle prvních zpráv z domova spinká Minnie unavená po cestě jako nemluvně. Až se trošku rozkouká, jistě ukáže i svůj teriéří temperament :-)

Fotky obou holčiček ještě u nás najdete pod těmito odkazy - Hermiona, Harmonie, společné.

29.3.2011 - Kluci (Hektor a Hamlet) se stali novými členy rodiny Dvořákových a podle prvních zpráv z domova tam řádí pod pseudonymy Max a Ben :-) ani si nestačí stýskat.


Holčičky nám doma zatím vesele řádí, získaly si již celou smečku. Belinka je velmi trpělivá, hraje si s nimi, Amirek jejich drzost snáší do určité míry. Dokonce přišly na to, jak se dostat na postel, když na ni ještě nedovedou vyskočit - prostě si počkají, až si nějaká borderka k posteli přilehne a využijí ji jako schůdky - hop jí na záda a hop z ní na postel. Než se borderka stihne vzpamatovat, co za blechu to po ní přeběhlo, štěně už dávno řádí v peřinách. Venku zase okamžitě po vypuštění nasadí trysk a lítají po celé zahradě, honí se za ostatními psy, blbnou s Dášenkou a největší radost mají, když objeví naši kočku, která se jich pochopitelně nebojí, a tak po ní začnou skákat, okusovat ji a všelijak do ní šťouchat. No jsou to pěkné divošky.

V galeriích štěňat jsou fotky ze sedmi týdnů.

3.3.2011 - Štěňátka mají 6 a půl týdne a jsou z nich už pořádní pejskové. Jsou to sice malinkatí a velmi roztomilí pejskové, ale rozhodně se nedají. Jejich oblíbenou zábavou je honění a okusování tlapek Amirka, který byl z jejich drzosti tak udivený, že zpočátku utíkal a štěňata ho honila po celém pokoji. Nyní už si s nimi i hraje, případně, když už mu moc dlouho nedají pokoj (a to oni nedají, protože jsou pěkně neodbytní), trochu po nich cvaká zubama, aby je zahnal. Na to štěňata reagují znásobením svého snažení dostat se k jeho packám a okusovat je, vrčením a ňafáním. Jsou to holt teriéři, ti se jen tak nedají :-) Také s naším kocourkem Oliverem si hrají, prostě zaměstnají celou naší zvířecí smečku :-)
Mají velký zájem o hračky, začínají se přetahovat, běhají za balonkem, je vidět, že v nich sídli aktivní dušičky. Jsou to neuvěřitelně přátelští a kontaktní tvorové, na každého vrtí ocáskem a snaží se mu dostat do klína nebo mu alespoň okusovat nohy. Jediná Hermiona si návštěv moc neužije, je radši poblíž lidí, které zná, na návštěvu si vždy chvíli zvyká, myslím však, že je to jen dočasný stav. Na ochutnávku přidávám pár fotek, brzy dodáme pořádné jednotlivé i společné.2.3.2011 - Štěňátka byla na očkování a tetování. Vše statečně ustála, i když si trošku poplakala. Doma však zase řádila jako divoká voda, velmi rychle na útrapy u veterinářky zapomněla. Cestu autem zvládla na jedničku, jediný Hektor si trošku zakňukal, jinak byli moc hodní, Harmonie dokonce chtěla vyhlížet a koukat se, o žádném strachu tedy nemohlo být ani řeči :-)
Mimotot byla štěnda již potřetí odčervena.


17.2.2011 Se štěňátky už je pořádná legrace, běhají, poskakují nebo couvají rychleji než chodí popředu, přičemž jejich pohyby ještě nejsou zcela koordinované, takže tu a tam spadnou na zádíčka a chvíli trvá než se jim podaří opět se převalit na všechny čtyři :-)
Všechna hrozně ráda vyhledávají lidi, stačí najít nějakou nohu a začnou kmitat ocásky a štouchat do ní, aby se její majitel ohnul a začal se jim věnovat. Ani hračky už nezůstávají bez povšimnutí, favoritem je barevný uzlík anebo plínka na venčení, na kterou s oblibou provádějí hromadný útok.
Projevují se teď podobně - jsou hraví, důvěřiví, velmi kontaktní k lidem, ale i ostatním psům, někteří více upovídaní než jiní, všichni zatím velmi neohrožení a nebojácní, nic si nedělají z velkých borderek ani nového prostředí.
Už byli podruhé odčerveni a opět jsme jim zastřihli velmi rychle rostoucí drápky. Tentokrát se to neobešlo bez menšího odporu, kdy někteří chtěli raději běhat a skotačit místo klidného držení, ale nakonec se vše zvládlo :-)
Nové fotky z 25. dne jsou opět v jednotlivých fotogaleriích na stránce vrhu zde.


1.2.2011 Dnes už mají očka všichni, konečně je otevřely i holky.
Štěňátka byla i s mamkou Dášeňkou odčervena a poprvé jim byly stříhány drápky. Musím říct, že sebou všechna mrňata nechala v klidu manipulovat, dala se přidržet při stříhání drápků, nijak se nesnažila prát ani kňučet. Celkově je na nich již znát, že se u lidí cítí v bezpečí a jsou v náručí klidná. Nové fotky "okatých" štěňátek najdete na stránce vrhu (pro více fotek doporučuji rozkliknout osobní fotogalerie jednotlivých štěňat).
Nedivte se, že je na fotkách už často obtížné spatřit barevné bavlnky, které mají štěňátka kolem krku - začíná jim už trochu růst srst a bavlnky se v ní prostě ztrácí :-)


pohodička po jídle


31.1.2011 Hektor otevřel oči.

30.1.2011  Nejmenší a nejmladší Hamlet otevřel jako první oči. Večer pak otevřel jedno očko i Hektor :-)

26.1.2011 Dnes zdvojnásobila svou porodní váhu i Harmonie.

24.1.2011 Štěňátka mají za sebou týden života, svou porodní váhu již zdvojnásobili Hamlet a Hermiona.

23.1.2011 Dnes mají štěňátka 6 dnů a Hektor již zdvojnásobil svou porodní váhu! Už se začínají projevovat jisté povahové rysy. Hermiona je ze všech štěňat neprůbojnější, zabírá si pro sebe nejlepší cecíky (a taky podle toho pak nabírá), ostatní odstrkuje a když se jí něco nelíbí, dá to svým zvučným hlasem jasně najevo. Naopak Harmonie, ač zatím největší, klidně přenechává zadní cecíky menším bráškům a sama se spokojí se zbylými. Hamletek, nejmenší, nás svou průbojností mile překvapuje, jak už jsem psala předtím, jen tak se odstrčit nedá. Hektor se zatím neprojevuje nějak výrazně, jeví se jako středně průbojný.

20.1.2011 Kritický třetí den je za námi. Vše jde tak, jak má , štěňátka rostou a sílí. Ještě aby ne, když o ně maminka tak krásně pečuje.

18.1.2011 Štěňátka nás překvapují svou průbojností a dravostí, se kterou se vrhají kojit. Ani nejmenší Hamlet se rozhodně nenechá odstrkovat většími sourozenci. Žádný také nemá zájem o mléko na dokrmování. Dělají nám radost :-)
Dášeňka je po porodu zcela v pořádku, je velmi pečlivá maminka, která se od štěňat nechce hnout (musíme ji nutit, aby od nich vstala a šla se vyvenčit). Také je dobře mléčná, takže štěňátka bezvadně nabírají na váze.

17.1.2011 Štěňátka se narodila!
První se na svět probojoval v 18:55 statečný Hektor o váze 110 gramů. Za ním se s řevem v 19:15 vyřítila Hermiona vážící 128 gramů. Jako třetí se v 20:28 ladně vykutálela Harmonie s pěknými 152 gramy. A nakonec, po dlouhých třech a půl hodinách, se rozhoupal a rozhodl vyjít na svět i Hamlet, že mu to ale, nejmenšímu (80g), trvalo :-)
Tak to máme krásně vyrovnané, dva kluci, dvě holky. Všichni zdraví, bez vad, průbojní, žraví. Teď jen popřát štěňátkům hodně štěstí, nejen do prvních dnů.

Na fotkách jsou štěňátka označena takto:
Hektor - modrá bavlnka okolo krku
Harmonie - stříbrná bavlnka
Hermiona - zlatá bavlnka
Hamlet - zelená bavlnka
První fotky štěňátek si můžete prohlédnout
 zde.12.1.2011 Rentgenové vyšetření - můžete si prohlédnout štěňátka ještě v bříšku. Napočítali jsme čtyři.
Mimochodem Dáša přibrala 1,2 kg (na tak malého pejska velmi slušné).

Těhulka Dášeňka

A tady vidíte, co se v bříšku skrývá :-)17.12.2010 Byli jsme na ultrazvuku. Byla vidět minimálně tři štěňátka.

18.11.2010 Dášeňka byla nakryta psem Ziggi Rio Modrý Joker.


A3 Dasha Delphi Minelone
CZJCh. Ziggi Rio Modrý Joker